Škôlka v Berlíne čaká na teba

Jedno z najpopulárnejších miest Európy, 3,5 miliónový Berlín čaká na open-minded človeka, ktorý sa chce vrátiť do detských čias, počas 1 nezabudnuteľného roka v Nemecku. 

Čo: 1 dobrovoľnícke miesto v rámci Európskej dobrovoľníckej služby
Kde: Berlín
Kedy: 1.10.2012 (možnosť posunu) – 30.9.2013 (12 mesiacov)
Hradené: ubytovanie, strava, vreckové, poistenie, 90% cestovné
Prihlášky do: 9.9.2012

O projekte

Názov projektu je Kinder in Bewegung (kids in movement). Dobrovoľník bude súčasťou tímu zodpovedného za aktivity pre deti – hry, projekty, stravovanie, exkurzie. Dobrovoľník bude mať možnosť realizovať svoje vlastné nápady na aktivity podľa svojho záujmu napríklad: hudobné, športové aktivity, divadlo, atď. Pracovná doba bude 5 dní v týždni od 8:30 do 16:00. Dobrovoľník bude mať svojho mentora a supervízora, ktorý ho budú podporovať v aktivitách a pri osobnom rozvoji.

Podmienky

Bezplatné ubytovanie bude zabezpečené na adrese: “Studentendorf Schlachtensee”, Wasgenstr. 75, 14129 Berlin. Dobrovoľník bude mesačne dostávať 375 € (strava 217 , vreckové 105 , doprava 53 ). Obedy budú prebiehať spoločne s učiteľmi a deťmi vo škôlke. Bezplatný kurz nemčiny, kompletné poistenie, ako aj 90% cestovných nákladov na projekt a späť sú súčasťou každého projektu Európska dobrovoľnícka služba. Cieľom projektu je predovšetkým rozvoj dobrovoľníka a zmysluplná práca, počas ktorej sa dá získať veľa nových skúseností a zdokonaliť sa v jazyku. Dobrovoľník bude mať samozrejme nárok na dovolenku (2 dni do mesiaca) a na Vianoce nie je problém prísť domov na Slovensko.

Prihlášky

Na adresu
ludmila.skulecova(a)mladiinfo.sk
pošlite do 9.9.2012 (nedeľa, 0:00):
– životopis v angličtine alebo nemčine

 motivačný list v angličtine alebo nemčine

Predvýber uchádzačov uskutočníme v Mladiinfo. Životopisy a motivačné listy najlepších kandidátov pošleme na konečný výber do organizácie v Berlíne.

Kontakt na koordinujúcu organizáciu v Berlíne

M.Acs(a)lsb-berlin.org
Maria Acs
Abteilung Allgemeine Jugendarbeit und Veranstaltungsdienst Internationale Jugendarbeit
SPORTJUGEND im Landessportbund Berlin e.V.
Jesse-Owens-Allee 2
14053 Berlin
Tel.: 030 / 30 002 – 195
Internet: www.sportjugend-berlin.de

Kontakt na vysielajúcu organizáciu Mladiinfo

evs(a)mladiinfo.sk
Ondrej Mäsiar
0907 330 521

Stránka materskej školy v Berlíne

Mohlo by ťa zaujímať