Voľné dobrovoľnícke miesta v Poľsku 1.8.2016-1.7.2017!

Vyberte si z dobrovoľníckych miest až na troch rôznych projektoch.

Kedy: 1.8.2016 – 1.7.2017
Kde: Varšava, Poľsko
Pre koho: mladí ľudia (18-30) so záujmom o tému projektu
Grant: ubytovanie, strava, poistenie, príspevok na cestovné
Prihlášky do: 18.1.2016

erasmus-plus

O projektoch

Naša partnerská organizácia Ra i DO Foundation bude v tomto roku koordinovať tri zaujímavé projekty, ktoré sa týkajú práce s rôznymi skupinami ľudí so znevýhodnením. A je teda z čoho vyberať:

1.EVS v Hipotherapia Foundation

Ako už napovedá názov, organizácia sa zaoberá pomoci deťom s postihnutím, najmä prostredníctvom hipoterapie. Náplňou aktivít dobrovoľníka bude predovšetkým asistovať pri terapii, starať sa o kone, ktoré patria organizácii a udržiavať priestory, kde sa terapia odohráva.

Ideálny kandidát by mal mať rád prácu s deťmi, zvieratá a nemal by sa báť ťažkej fyzickej práce.

EVS Hipoterapia Foundation

2. EVS v MAJA Association

Organizácia je terapeuticko-rehabilitačné centrum pre mentálne postihnutých ľudí. Momentálne máme v tejto organizácii jednu vyslanú dobrovoľníčku – Terezu. Aktivity dobrovoľníka budú zamerané predovšetkým na asistenciu pri rôznych aktivitách v centre (hodiny keramiky, kreslenia, varenia), konverzácie s rodičmi, terapeutmi, žiakmi.

Ideálny kandidát je zodpovedný, citlivý k ľudským potrebám a nebojí sa výziev.

Old town square, Warsaw, Poland

3. EVS v Integration Kindergarden

Posledná EVS príležitosť je v škôlke, ktorá združuje zdravé deti s deťmi so znevýhodnením. Dobrovoľník bude asistovať učiteľkám pri ich práci, zúčastňovať sa rôznych podujatí, workshopov, tréningov organizovaných škôlkou, viesť hodiny cudzieho jazyka.

Ideálny kandidát má rád prácu s deťmi, akceptuje ľudí so znevýhodnením, má rád fyzické aktivity (tanec, gymnastika), prípadne má iné talenty, ktoré môže s deťmi rozvíjať (umelecké, hudobné).

EVS Integration Kindergarden

Poznámka: Na EVS v MAJA Association a v Integration Kindergarden radi uvítajú aj kandidátov, ktorí sú nedoslýchaví. 

Grant

Všetky náklady (ubytovanie, strava, vreckové, poistenie, príspevok na cestovné, kurz jazyka) sú hradené z EÚ programu Erasmus+ Európska dobrovoľnícka služba.

Prihlášky

Ak máte záujem zúčastniť sa projektu, pošlite svoje CV a motiváciu (obe v angličtine) na adresu dverbitskaya@yahoo.com a tatiana.mrugova@mladiinfo.sk (Cc). Nezabudnite uviesť, o ktorý projekt máte záujem. Prihlášky treba poslať najneskôr do 18.01.2016. Pri prihlasovaní uveďte Mladiinfo Slovensko ako vysielajúcu organizáciu.

Podrobnejší opis projektov nájdete TU.

erasmus-plus

Financované Európskou úniou v rámci programu Erasmus+

Mohlo by ťa zaujímať