V Macedónsku o nových médiách i zábave

Môžem uviesť, že sme sa zúčastnili narodeninovej párty Mladiinfo s víťazmi macedónskej Superstar alebo lanovkou vyviezli na kopec nad Skopje, aby sme videli hlavné mesto Macedónska zhora a zblízka si obzreli obrovský Millenium Cross

Zúčastnil som sa tréningu zameraného na nové média, webové portály a nástroje pre online žurnalistov v macedónskom Skopje. Tréning pozostával z prednášok, lekcií a cvičení na vybranú tému alebo oblasť. Lekcie trvali štyri dni, po ktorých nasledovala dvojdňová konferencia. Okrem toho, súčasťou bola aj možnosť cestovať a objavovať rôzne podoby tejto krajiny a kultúru rôznorodých národov, ktoré prišli na tréning z rozličných krajín. V neposlednom rade som spoznal zaujímavých ľudí.

Keď prednáška nenudí, aj pero kĺže ľahšie po papieri

Ak sa o niečo podobné zaujímaš, poviem ti, že spoznáš nadšených mladých ľudí, ktorí chcú niečo v živote dosiahnuť a snažia sa zmeniť priestor, v ktorom žijú. Taktiež máš možnosť stretnúť inšpiratívnych ľudí, ktorí už niečo dokázali a vedia ti ponúknuť svoje skúsenosti a cenné rady. Jednou z takýchto osôb, ktorá prednášala v Macedónsku, bol Damjan Arsovski, úspešný internetový a marketingový konzultant pôsobiaci nielen v Skopje ale aj za morom. Okrem neho boli medzi prednášajúcimi aj ďalší zaujímaví hostia z rôznych krajín napr. režisér dokumentárneho filmu z Grécka. Taktiež si môžeš precvičiť anglický jazyk, keďže účastníci sú z rôznych krajín. Aj prednášky boli v angličtine, aby im mohli porozumieť všetci účastníci. Nemusíš sa báť, že sa tam budeš nudiť, pretože prednášky sú zaujímavé a súčasťou tréningu sú praktické cvičenia.

Keď odborníci odovzdávajú cenné skúsenosti

Okrem prednáškového programu sa našiel priestor aj na voľnočasové aktivity. Išlo o spoznávanie pamiatok mesta, ochutnávanie miestnych špecialít z jedálnych a nápojových lístkov reštaurácii či iné zaujímavosti. Ako príklad môžem uviesť, že sme sa zúčastnili narodeninovej párty Mladiinfo s víťazmi macedónskej Superstar alebo lanovkou vyviezli na kopec nad Skopje, aby sme videli hlavné mesto Macedónska zhora a zblízka si obzreli obrovský Millenium Cross. Čiže nemaj obavy, žeby si sa iba vzdelával, nájde sa čas aj na zábavu a každý si nájde niečo podľa svojho gusta.

Niet nad posedenie s novými priateľmi

Ako som v Skopje cibril komunikačné schopnosti

Z macedónskeho Skopje Peter Petriľák

Mohlo by ťa zaujímať